Moje pasje to moje życie...

piątek, 4 marca 2016

Steampunkowa szkatułka-książka (tutorial)

To mój pierwszy tutorial w tym temacie, więc wybaczcie jeśli coś niedokładnie opisałam, a zdjęcia są nie najlepszej jakości - niestety nie mam na razie możliwości lepszych fotek...

Przygotowałam foto-relację z powstawania szkatułki-książki w stylu steampunkowym. Zapraszam do lektury i inspiracji.


Zaczynam od pudełka w kształcie książki, którą maluję na krawędziach na grafitowo (może być również na czarno, ja akurat nie miałam czarnej farby).
W czasie gdy farba schnie, przygotowuję papiery i dodatki metalowe, którymi ozdobię pudełko. Papiery tuszuję przy użyciu Distressów w kolorach Black Shoot, Valnut Stain i Vintage Photo. Decyduję, że metalowe dodatki powinny być grafitowe, srebrne, albo w kolorze starego srebra, więc te które mają oryginalnie inną barwę przecieram Inka Gold w kolorze grafitowym.Tekturki koloruję distressami, a okienko pudrem do embossingu na gorąco, a później przyciemniam tuszem Black Shoot, bo wydało mi się zbyt srebrzyste.Pudełko wyschło, układam sobie kompozycję na wieczku i robię zdjęcie, bo zawsze zapominam jaki miałam pomysł na początku :)Naklejam papiery oraz dodatki na pudełko, potem dodaję kolorów tuszami alkoholowymi, mgiełkami i Inka Gold (grafitowa, szampańska i turkusowa). Boki przecieram kolejno Inkami w kolorze szampańskim, grafitowym i lekko turkusowym.


Zamknięcie na razie przyklejam klejem, bo nie mogę odszukać odpowiednich rozmiarów gwoździków lub wkrętów w warsztacie :) To zapięcie również kolorowałam grafitową i turkusową Inką :)


Ponieważ w miejscach łączenia widać plamy kleju, więc postanowiłam je zakryć diamencikami (czarne przetarte turkusową Inką).


I to już koniec - gotowe pudełko wygląda tak:
Papiery: Stamperia, Lemonade.
Tekturki: Snip Art, Stempel&Kartoon
Metalowe dodatki oraz Inka Gold: Retro Kraft Shop
Tusze alkoholowe: Stamperia

1 komentarz: