Moje pasje to moje życie...

niedziela, 17 listopada 2013

Kartka świąteczna z ogólnodostępnym materiałów - mini kurs

Zbliżają się święta i chociaż tradycja wysyłania kartek w wielu przypadkach jest wypierana przez smsa wysyłanego do wszystkich kontaktów w komórce, to czasem warto poświęcić kilka chwil na przygotowanie własnoręcznie wykonanych kart do wysłania rodzinie i bliskim. Szczególnie, że nie musimy używać specjalistycznych preparatów, narzędzi i materiałów - wystarczą ogólnodostępne materiały lub takie które mamy w domu. Pamiętajcie, recykling jest modny :)

Do zrobienia kartki użyłam: arkusz z bloku technicznego, kawałek pudełka z tektury falistej, klej Magic, brokat (każdy będzie dobry), mikrokulki do zdobienia paznokci z Rossmanna, tasiemka pasująca kolorystycznie, biała farba, cienkopis (nie ma go na zdjęciu, ale w trakcie robienia kartki zdecydowała, że go użyję).

Z tektury falistej wycięłam trójkąt i oderwałam zewnętrzną warstwę papieru - uzyskałam schematyczny kształt choinki z efektem 3D.
 Choinkę pomalowałam białą farbą akrylową - kolor farby zależy od tego w jakich barwach chcecie wykonać kartkę.
 Na mokrą farbę nasypałam w wybranych miejscach brokat.
 Tam, gdzie nie nasypałam brokatu - nałożyłam klej Magic i posypałam dwoma rodzajami mikrokulek. Równie dobrze, możecie całą choinkę posypać brokatem :)

Na bazie (połowa arkusza z bloku technicznego) nakleiłam gazę.
 Na gazę przymocowałam docięty mniejszy arkusz brystolu, ozdobiony taśmą pasmanteryjną. Na brzegach obu kartek, srebrnym cienkopisem, zrobiłam imitację fastrygi.
Na koniec nakleiłam ozdobioną wcześniej choinkę.


A gotowa kartka wygląda tak:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz